نه نکته برای محبوب شدن

چند پیشنهاد جهت ارتباط موثر و محبوبیت در بین دیگران:

این هم تنها مطلب نوشته من در سال 88 تو وبلاگ اصلیم بود، به همین خاطر آوردمش اینجا | اونوقت یه وبلاگ دیگه هم داشتم و فعالیتم اونجا بیشتر بود | تاریخ انتقال 30آبان92

1 – یک پیشنهاد تکراری!! شنونده خوبی باشید . شاید بگویید گوش کردن که کاری ندارد, بله گوش کردن ساده است اما اگر شنونده فن گوش کردن را نتواند به درستی به کار ببندد , رابطه سالم و موثری پدید نمی آید. برای آنکه محبوب دیگران شوید باید حس گوش کردن را یاد بگیرید, تمرین کنید و بسیار به کار ببندید. هماهنگی لازم بین اینکه شما ژست بگیرید, توی چشم طرف مقابلتان زل بزنید و مرتبا سرتان را تکان بدهید اما حواستان پیش معامله خانه تان یا هر چیز دیگری باشد, هر کسی را متوجه این موضوع که شما فن گوش کردن را بلد نیستید می کند فن گوش کردن مغایر با خمیازه کشیدن , به ساعت مگاه کردن وتند تند آدامس جویدن است.

2 – صادق باشید, بدون ابهام و با صراحت و صداقت صحبت کنید. روابطی که این اصل راندارند بی شک قطع خواهند شد.

3 – همدلی کنید نه همدردی! هیچ کس درد هیچ کسی را به طور واقعی نمی فهمد, پس ما همدردی نمی توانیم کنیم اما همدلی فرایندی است که در طی ان خودمان را جای طرف مقابل می گذاریم و دنیا را از دریچه چشم او می نگریم. در همدلی قضاوت ممنوع است و ما حق نداریم درباره دیگران قضاوت کنیم مگر اینکه قاضی یا حقوقدان باشیم؟!

4 – حرف خود را مزه مزه کنید خودتان را جای طرف مقابل بگذارید و اگر گفته هایتان تلخ نبود به زبان بیاورید.

5 – نصیحت نکنید هیچ یک از ما از نصیحت خوشمان نمی اید بیهوده خود را خسته نکنید و به جای نصیحت پیشنهاد بدهید.

6 – سرزنش نکنید هیچ کس بی عیب نیست و هیچ گلی بی خار نمی باشد. پس دیگر جایی برای سرزنش باقی نمی ماند.سرزنش کردن بهداشت روانی دیگران را به خطر می اندازد.

7 – افراد را همان گونه که هستند بپذیرید اگر قصد محبوبیت دارید بهتر است افراد را با تمام بدی ها و خوبی هایشان بپذیرید. پذیرش بی قید و شرط را فراموش نکنید.

8 – احترام دیگران را نگه دارید تا وقتی به دیگران احترام نگذارید به شما احترام نمی گذارند و اصولا مردم جواب هدیه را با هدیه و جواب کتک را با لگد!!

9 – به شیوه مناسب مخالفت کنید به جای بلند کردن صدا, بحث و جدل مخرب و …… ازروش خلع سلاح استفاده کنید. در این روش سعی می کنیم در حرفهای طرف مقابل حقیقتی را بیابیم. حتی اگر با کل سخن مخالف هستیم. این روش تسکین دهنده و آرام بخش اعصاب است.

2 دیدگاه

  1. avatar

    سلام جالب بود ولی لطف کنید بیشتر مشاوره ی کنکوری بدید اخه هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم. کمک کنید تا زیاد مزاحم خودتون و امتحاناتتون نشیم موق باشید.

    • avatar

      سڵاو نێرگز خان | وه‌ڵڵا ئه‌و بابه‌ته ته‌نیا بابه‌تی 88 بو بۆیه دامنا، ده‌نا زۆربه‌ی نوسراوه‌ی خۆمن | ئه‌و 15 ڕۆژه لانی که‌م 70-80 سه‌عات خه‌ریکی ئه‌و سایته بووم و زیاتر بۆم ناکرێت خه‌ریکی بم | ئێستاش چه‌ن بابه‌ت ماون بیانهێنم | ئه‌گه‌ر تاقی کردنه‌وه‌کانم ته‌واو بون ئیشه‌ڵڵا ئه‌و کاتی دای ده‌نێم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.